سوالات متداول درباره پارتیشن

پارتیشن چیست – سوالات متداول درباره پارتیشن

پرسش: پارتیشن چیست ؟

>پاسخ: دیوایدر و جدا کننده و تقسیم کننده موقت که جزء سازه اصلی معماری نمیباشد را در معماری اصطلاحا پارتیشن می نامند.

پرسش: انواع پارتیشن دو جداره کدام است؟

>پاسخ: پارتیشن های دو جداره بصورت کلی به دو نوع پارتیشن های دو جداره غیر آگوستیک و پارتیشن های دو جداره آگوستیک تقسیم میشود.

پرسش: مزایای پارتیشن دوجداره چیست؟

>پاسخ: این نوع پارتیشن ها مقاومت و استقرار خوبی دارند و همین امر باعث می شود که همانند یک دیوار اصلی عمل کنند اما به دلیل فضای خالی بین دو جداره وزن کمتری داشته و فشار سازه ای کمتری به سازه وازد کنند و در عین حال به دلیل دوجداره بودن مانع عبور صدا به بیرون شوند.

پرسش: پارتیشن دو جداره چیست؟

>پاسخ: پارتین دو جداره پارتیشنی است که شامل دو جداره دیواره پانل میباشد از هر دو طرف پارتیشن به اسکلت متصل شده و آن را پوشش میدهد.

پرسش: نحوه محاسبه قیمت پارتیشن تک جداره چگونه است؟
پرسش: نحوه محاسبه قیمت پارتیشن دو جداره چگونه است؟
پرسش: قابلیت داکتینگ پارتیشن چیست؟

>پاسخ: طول و ارتفاع پارتیشن فضای لازم برای عبور سیم و کابل های مورد نیاز را دارا بوده و نیاز ما را به داکت های روکار مرتفع می سازد.

پرسش: قابلیت پارتیشن چیست ؟

پرسش: مناسب ترین ارتفاع پارتیشن ؟

>پاسخ: ارتفاع پارتیشن در مدل های مختلف کاملا اختیاری بوده و می توان با توجه به نیاز ما از پارتیشن ارتفاع مناسب را انتخاب کرد. بطور مثال در فضاهایی که ما می خواهیم فقط حریم کاری پرسنل مشخص شود و امکان برقراری ارتباط بین کارکنان وجود داشته باشد در این حالت معمولا از ارتفاع ۱۲۰ تا ۱۵۰ استفاده می شود که می توان با ۲۰ تا ۴۰ سانتیمتر از پارتیشن را پنجره و مابقی را پانل استفاده کرد و در مواقعی که هدف جداسازی کامل فضا ها از یکدیگر باشد می توان پارتیشن را تا سقف ادامه داد تا فضا ها دارای یک دیوار کامل شوند.

پرسش: مناسب ترین پارتیشن چیست ؟

>پاسخ: با توجه به نیاز ما از استفاده از پارتیشن می توان مناسب ترین پارتیشن را انتخاب کرد. در برخی فضاها نیاز به داشتن حریم خصوصی باعث می شود تا پارتیشنی را انتخاب کنیم تا بالاترین حریم خصوصی را هم از لحاظ بصری و هم از لحاض شنوایی به فضای ما دهد که در این صورت مناسب ترین مدل، مدل پارتیشن دوجداره فیگارو می باشد که بالاترین درجه آگوستیکی را دارا می باشد و از لحاظ بصری نیز با استفاده از کرکره های میانی به طور دلخواه هر زمان می توانیم استقلال کامل ایجاد کنیم ولی در مواردی که می خواهیم فضا را بصورت باز داشته باشیم می توانیم از پارتیشن های شانل با پانل های شیشه ای تمام قد استفاده کنیم.

پرسش: مدل های پارتیشن دو جداره آلومینیوم چیست؟

پرسش: پارتیشن دوجداره آلومینیوم چیست؟

>پاسخ: پارتیشن دو جداره آلومینیوم همان پارتیشن دو جداره است که اسکلت آن از آلومینیوم تشکیل شده است، که نسبت به نوع چوبی و ام دی اف قیمت کمتری دارد.

پرسش: اجزا و قسمت های تشکیل دهنده پارتیشن دوجداره چیست؟

>پاسخ: بطور کلی پارتیشن ها چه دو جداره و چه تک جداره از دو قسمت اسکلت و پانل های روی اسکلت و قاب های شیشه ای تشکیل شده اند که در مدل های مختلف از آنها متریال این سه قسمت می تواند متفاوت باشد.

پرسش: متریال پارتیشن دوجداره چیست ؟

>پاسخ: پارتیشن دوجداره به سه نوع حالت تک، فیگارو و شانل تقسیم می شود البته نوع دیگری از پارتیشن دوجداره تمام شیشه می باشد که کلا از متریال شیشه با فریم های آلومینیم تشکیل شده است.
ولی در پارتیشن دوجداره های تک عموما از ام دی اف های گلاس یا ام دی اف های چرمی استفاده می شود . این امر باعث شده تا قیمت این نوع پارتیشن از مدل های دیگر بیشتر باشد.
ولی در پارتیشن مدل فیگارو متریال از ام دی اف ملامینه استفاده شده و از لحاظ قیمتی نیز مناسب تر از ها ی تک می باشد.

پرسش: پارتیشن دو جداره ام دی اف MDF
پرسش: پارتیشن دو جداره آگوستیک چیست؟
پرسش: انواع پارتیشن های دکوراتیو کدام است؟
پرسش: انواع پارتیشن ساده کدام است؟

>پاسخ: پارتیشن های ساده میتواند از پانلهای گچی پیش ساخته و دیوارهای کناف نام برد البته چوب و ام دی اف خام مورد استفاده را نیز میتوان در این دسته قرار داد.

پرسش: پارتیشن دکوری چیست ؟

>پاسخ:  پارتیشن دکوری به پارتیشنی گفته میشود که علاوه بر جداسازی ساختار دکورتیو داشته و به دکوراسیون محیط نیز کمک میکند.

پرسش: انواع پارتیشن کدامند؟

>پاسخ: بصورت کلی میتوان به دو نوع پارتیشن دکوری و پارتیشن ساده تقسیم کرد.

پرسش: شرکتهای تولید پارتیشن کدامند و چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

پرسش:پارتیشن اداری چیست؟

پارتیشن چیست - پارتیشن دوجداره تمام ام دی اف با پرده (34)