نکاتی درباره دکوراسیون اداری

نکاتی درباره دکوراسیون اداری

انتخاب پارتیشن اداری مناسب برای فضای کاری، نیازمند رعایت اصول اولیه طراحی دکوراسیون اداری و توجه کامل به نوع خدمات و نیازهای فضای مورد نظر است تا بتوان به بهترین و مناسب ترین نتیجه و طرح رسید.
طراح دکوراسیون اداری همیشه باید به هدف آن فضای کاری توجه داشته باشد و طرحی مناسب برای بهبود راندمان کاری کارکنان و ایجاد زیرساختی خوب برای بالا بردن پرستیژ مجموعه ارائه دهد؛ که نهایتا به برداشتن گام‌هایی مناسب در جهت برندینگ مجموعه و سازمان کمک کند. هر مجموعه‌ ممکن است تعریفی متفاوت از رضایتمندی مخاطب و ارباب رجوع داشته باشد. اما در هر حال باید اصول اولیه و بنیادی را همیشه مدنظر قرار داد.

بدون شک ساختار ساختمان اداری مورد نظر عامل بسیار موثری در نوع و جزئیات طراحی دکوراسیون اداری می‌باشد، همچنین نوع معماری داخلی و دیوارچینی و به کارگیری درست از پارتیشن های اداری نیز موضوعات بسیار تعیین کننده‌ای می‌باشند. انتخاب پارتیشن اداری مناسب از لحاظ رنگ و نوع و جنس و یا تک جداره و دوجداره بودن جزو اصلی ترین عوامل دکوراسیون اداری می‌باشند.

دکوراسیون اداری - پارتیشن دوجداره تمام ام دی اف با شیشه راه مات (5)

پارتیشن اداری دوجداره تمام ام دی اف

پارتیشن اداری با کیفیت با هدف سهولت نصب و جابجایی به شکل مدولار طراحی میشوند تا امکان تغییر ساختار و ایجاد فرم های متنوع به راحتی فراهم شود. طراحی پارتیشن های اداری مرغوب به گونه ای  است که هنگام اجرا و نصب کمترین میزان آسیب را به محیط وارد آورد.

پارتیشن های دو جداره مناسب به گونه ای ساخته و اجرا می گردند تا کمترین میزان عبور صدا در محیط حاصل شود. استفاده از شیشه و امکان عبور نور در پارتیشن ها از جمله مزایای این سازه بوده و نقطه قوت استفاده از پارتیشن نسبت به سایر جدا کننده ها می باشد.

پارتیشن های اداری آلومینیومی: ساختار اصلی و استراکچرهای تشکیل دهنده این پارتیشن ها از آلومینیوم آنودایز شده تشکیل شده و در ترکیب ساختار ظاهری آنها میتوان از شیشه های سکوریت ساده، شیشه های سکوریت سندبلاست، ام دی اف و پرده کرکره نیز استفاده نمود.

تیپ های قابل اجرا برای این پارتیشن به دو طرح افقی و عمودی تقسیم بندی می شوند و همچنین در هر دو حالت عمودی و افقی امکان اجرا به صورت پارتیشن دوجداره و پارتیشن تک جداره وجود دارد. به دلیل استفاده از متریال آلومینیوم در ترکیب ساختار پارتیشن های آلومینومی ، قیمت این پارتیشن ها از سایر انواع پارتیشن ها بالاتر هستند، اما نکته مهم در بالا بودن قیمت پارتیشن آلومینیومی قابل بازیافت بودن در دراز مدت است .

همچنین درب های پارتیشن آلومینومی پلاتین نیز به صورت تمام شیشه قابل اجرا هستند . یراق آلات مورد استفاده در درب پارتیشن های آلومینیومی ساخت شرکت هوپه سوئیس هستند و در تمام نقاط دنیا به عنوان بهترین یراق جهت استفاده درب های تمام شیشه شناخته می شوند . هرچند این یراق ها به لحاظ قیمت هزینه بالایی دارند اما دوام  و کیفیت ساخت آنها فوق العاده جذاب و بی نظیر است .

پارتیشن های اداری که در ایران ساخته می شوند ، اغلب با استفاده از ۲ متریال اصلی شکل می گیرند:
۱- ام دی اف ۲ – آلومینیوم
همانند بیشتر کالاهای صنعتی، پارتیشن های اداری هم از ۲ بخش اصلی اسکلت یا ساختار و پوسته یا پانل ها تشکیل شده است. در پارتیشن ام دی اف، اسنراکچر و سازه های اصلی از ام دی اف ساخته شده و در پارتیشن آلومینیومی استراکچر اصلی از آلومینیوم است.

ساختار هایی که با استفاده از ام دی اف ساخته می شوند نیز خود به دو گروه دوجداره و تک جداره تقسیم بندی می شوند .

پانل های پرکننده این نوع پارتیشن ها می تواند: ۱- ام دی اف ۲- شیشه ۳- شیشه و پرده کرکره باشد.